This is a read-only archive of the old Scratch 1.x Forums.
Try searching the current Scratch discussion forums.
  • Index
  •  » Polski
  •  » Pomoc przy tworzeniu kalkulatora

#1 2012-09-04 08:58:02

JoshinPl
New Scratcher
Registered: 2012-09-04
Posts: 9

Pomoc przy tworzeniu kalkulatora

Witam wszystkich, chciałbym się zapytać czy nie wie ktoś jak to zrobić żeby nasz program nauczył się liczyć? chodzi mi o taka formę:

naciskamy numer->klawisz funkcji (plus/minus itp)->kolejny numer->znak funkcyjny (równa się albo dalej plus/minus itp)


próbuje już od 3 dni coś wykabinowac ale nie wychodzi (brakuje funkcji), dodam ze ten kalkulator musi mieć klawiaturę (numery i znaki funkcyjne) na ekranie w formie obiektów żeby klikać myszka na numery i znaki a nie bezpośrednio klepać z klawiatury

narazie mój kalkulator liczy ale tylko numery z 1 cyfra (0-9) bo nie wiem jak zrobić żeby jednej zmiennej nadać wartość z kilku obiektów (tak każda cyfra na klawiaturze to inny obiekt).

Zależy mi na czasie tak wiec wszystkie rady mile widziane  smile

Offline

 

#2 2012-09-11 05:29:59

faramir
Scratcher
Registered: 2008-08-02
Posts: 11

Re: Pomoc przy tworzeniu kalkulatora

Nie wydaje mi się to być bardzo trudne. Zależy jeszcze, czy chcesz wyświetlać wyniki w postaci dymku czy à la duszków.
Najprościej, wg mnie, zrobić zmienne: wynik (wiadomo co oznacza), działanie (zapisuje jakie działanie użytkownik chce wykonać), liczba (aktualnie wpisywana liczba).
Wciśnięcie liczby powoduje przemnożenie liczby przez 10 i dodanie aktualnie przyciśniętego przycisku. Po wybraniu działania, jeśli nie było wcześniej innego, zapisanie wartości liczby do zmiennej wynik, a jeśli był, to [wynik = wynik (działanie) liczba] oraz ustawienie działania na aktualnie kliknięty przycisk. By nie dublować kodu można użyć sygnałów i delegować obliczanie wyniku do jednego fragmentu.
A jeśli chodzi o liczby w kalkulatorze - można korzystać z wielu kostiumów i wybierać w zależności od znaku w wyniku, przesuwać w lewo i stemplować...

Last edited by faramir (2012-09-11 05:35:15)

Offline

 

#3 2012-10-09 16:35:03

krzysiogawl01
Scratcher
Registered: 2012-05-02
Posts: 13

Re: Pomoc przy tworzeniu kalkulatora


Don't know how to make a 0s1s stopwatch?
http://scratch.mit.edu/static/icons/buddy/1350608_med.png

Offline

 
  • Index
  •  » Polski
  •  » Pomoc przy tworzeniu kalkulatora

Board footer